Londýn – Město na Temži

 Co určitě musíte vidět: výměnu stráží u Buckinghamského paláce, Korunovační klenoty v Toweru,  katedrálu sv. Pavla, vidět město z kola London Eye, žasnout nad světly Piccadilly Circus a Leicester Square. Muzea, galerie, divadla, plavby lodí, výlety autobusem – vyberte si, co je vám blízké. Nádherná je procházka podél jižního břehu řeky Temže od mostu Millenium až k Waterloo, zde se zastavte v Globe, fantastické replice Shakespearova divadla.

 

Kam vyrazit na nákupy: Hlavní nákupní oblastí je Oxford Street, Regent Street, Bond Street, Knightsbridge a Kensington. Další možnosti jsou na Covent Garden – ručně vyráběné šperky a suvenýry. Navštivte Selfridges na Oxford Street a butiky na St Christopher’s Place nebo Marylebone High Street. Značkové obchody jsou na New Bond Street s obchody jako Chanel, Cartier a Prada. Hned přes ulici jsou Fortnums a Mason – fantastické obchody s výběrem čajů, kávy či šunky. Dětským rájem je zase Hamleys na Regents Street. Klasika jsou Harrod´s. V lLondýně je také řada obchodních center, z nichž největší, navíc příhodně umístěné blízko centra je Westfields.

A specialitka na konec: Zajeďte si metrem do Camden Town. Určitě nebudete litovat.

Že je toho na víkend příliš mnoho? Asi máte pravdu. Ale víkend v Londýně si můžete klidně prodloužit.

 

Letiště

K cestě do Londýna  můžete využít několika leteckých společností, které  operují své lety z několika londýnských letišť.

Heathrow – používá British Airways. Výhodou je napojení na metro a tedy jednoduchá doprava do centra Londýna.

Další londýnská letiště jsou: Gatwick, Luton, Stansted. Odtud se do centra města dostanete vlakem nebo autobusem.

 

Nabídka Eurovíkendů do Londýna od CK SLAN tour

 

Londýn je rovněž místem řady významných sportovních událostí. K těm nejnavštěvovanějším patří zápasy anglické fotbalové Premier League (Arsenal, Chelsea, …) či tenisový Wimbledon.
Nabídka zájezdů za sportem v Londýně s CK SLAN tour

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Website