Madrid, hlavní město Španělska, je ideální destinací pro letecký zájezd na prodloužený víkend. Nespornou výhodou Madridu je i to, že tuto destinaci můžete navštívit prakticky v kteroukoliv roční dobu.

Co určitě musíte vidět: královský palác Palacio Real, proslulou galerii Muzeo del Prado, náměstí Puerta del Sol

Eurovíkendy v Madridu

Puerta del Sol, Madrid

V historické části Madridu se nachází jedno z nejkrásnějších náměstí ve Španělsku Plaza Mayor, zdobené domy s podloubími, a náměstí Plaza de la Villa s nádhernou radnicí ve stylu baroka.
Královský palác, obklopený zahradami, které jsou v dnešní době z velké části zpřístupněné veřejnosti, je skvostnou ukázkou palácového umění 18. století.

Madrid je rájem na zemi pro milovníky nakupování. Patří mezi jednu z mála evropských metropolí, ve které lze nakoupit cenově dostupné a kvalitní zboží… V centru města najdete největší počet obchodů na Gran Vía či v okolí Plaza Mayor a Puerty del Sol
Jestli chcete raději „všechno pod jednou střechou“, tak vyrazte metrem do některého nákupního centra. Například nákupní galerie La Vaguada s více než 350 obchody se nachází v severní části města (metro Barrio del Pilar).

Zmínit se musíme i o zdejších muzeích například muzeum Museo del Prado se může pochlubit sbírkou nejslavnějších španělských obrazů.

 

Z madridského letiště se do centra města dostanete rychle a levně metrem. A ani ceny taxi  nejsou nijak vysoké.

Nabídka leteckých Eurovíkendů do Madridu od CK SLAN tour

 

Sportovní fanoušci si však nemohou nechat ujít návštěvu zápasu některého z madridských velkoklubů – Realu Madrid či Atletica Madrid. Oba stadiony se nacházejí v centru města a jsou dobře dosažitelné veřejnou dopravou.

Nabídka leteckých zájezdů na zápasy Realu Madrid a Atletica Madrid s CK SLAN tour