Stockholm

Stockholm se rozkládá na 14 ostrovech a je sídlem královské rodiny, vlády i parlamentu.

Co musíte vidět:

Staré město (Gamla Stan)

Královský palác

Vasa muzeum 

loď VASA, Stockholm

Jeho hlavním exponátem a středobodem  prohlídky je loď Vasa, která se potopila hned při své první plavbě v roce 1628 ve Stockholmském zálivu. Zde ležela celá staletí  pod nánosy písku a byla tak zcela  zakonzervována. Díky tomu se zachovala v obdivuhodném stavu. Vyzvednuta byla opět po 333 letech a  umístěna v tomto muzeu, které je v současnosti nejnavštěvovanějším ve Skandinávii.

V případě zájmu a dostatku času doporučujeme navštívit také  zábavný park Grőna Lunds Tivoli či muzeum legendární švédské skupiny ABBA.

 

Jak do Stockholmu

V současné době je letecká doprava jednoznačně nejlevnějším způsobem dopravy do Stockholmu. Let do Stockholmu trvá 2 hodiny. Letecké víkendy můžete u CK SLAN tour pořídit již od 4.790 Kč za osobu.

 

Ve Stockholmu můžete ZDARMA navštívit například tato muzea: Armádní muzeum, Etnografické muzeum, Švédské muzeum historie, Moderna museum, Švédské muzeum přírodní historie a Cosmonova, Národní námořní museum, Muzeum starověkých starožitností, Městské muzeum ve Stockholmu, Národní muzeum, Středověké muzeum, Národní sportovní muzeum Švédska, aj.

Nabídka leteckých Eurovíkendů do Stockholmu s CK SLAN tour